Skuter miejski – czy aby na pewno tylko do miasta? Sprawdzamy

Aktualności

Najwyższy czas skończyć ze stereotypami. Wbrew powszechnej opinii skutery elektryczne są w stanie pokonywać dłuższe trasy bez konieczności częstych przerw na ładowanie. Skuter miejski to również propozycja dla osób, które troszczą się o środowisko i nie przemierzają dziesiątków tysięcy kilometrów rocznie. Sprawdzamy, dla kogo skuter miejski będzie optymalnym środkiem transportu

Technologia się zmienia

To, co wydawało się zaawansowaną technologią 30 lat temu, dziś ma zarezerwowane miejsce w muzeum. I choć jeszcze niedawno wydawało się, że skutery elektryczne są skazane na bardzo krótkie trasy, a ich ładowanie zajmuje więcej czasu niż sam przejazd, to jednak dziś sytuacja jest zgoła inna.

Sama produkcja akumulatorów przebiega zupełnie inaczej niż miało to miejsce choćby 15 lat temu. Nad projektem kolejnych rozwiązań technologicznych pracują rzesze ludzi, specjalistów, którzy nieustannie dążą do przełamywania kolejnych barier. Wszystko po to, aby spełniać nasze oczekiwania – skrócić czas ładowania baterii, przejeżdżać dłuższe trasy bez postojów.

Obecnie przejazd skuterem miejskim trasy 100–150 km na jednym ładowaniu czy szybkie ładowanie w 30 minut na przeznaczonych do tego stacjach nie powinno już nikogo dziwić.

Skuter elektryczny do miasta? Idealnie!

Za co pokochaliśmy miejskie skutery? W jednym z naszych artykułów podajemy 5 argumentów za skuterem elektrycznym – zachęcamy do przeczytania!

Choć powody, dla których przesiadamy się z pojazdu spalinowego na „elektryka” dla każdego z nas mogą być inne, to jednak dla większości z nas szczególnie istotne są 3 kwestie: oszczędność, ekologia oraz wygoda. Elektryczny motocykl daje nam to wszystko i dużo, dużo więcej!

Paliwo obecnie jest drogie i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się diametralnie zmienić. Opłaty za prąd w tym wypadku są nieporównywalnie niższe, co przemawia na korzyść skuterów elektrycznych, które dodatkowo są przyjazne dla środowiska – nie emitują spalin, które są szczególnie odczuwalne (i niebezpieczne) w aglomeracjach miejskich. Ponadto, niewielkie gabaryty takiego pojazdu ułatwiają poruszanie się po zatłoczonych ulicach czy znalezienie miejsca do parkowania.

Co z tym zasięgiem?

Jeśli nadal masz wątpliwości co do zasięgów skutera elektrycznego na pełnej baterii, sprawdź nasz bestseller – model TC, a przekonasz się do naszych elektryków! Wspomniany model TC oferuje możliwość przejazdu od 80 do nawet 160 km (wariant z 2 akumulatorami) bez postojów na ładowanie, w zależności od trybu oraz stylu jazdy. Jeśli więc dziennie pokonujesz do pracy niewielkie odległości, skuter elektryczny na pewno Cię nie zawiedzie.

Przy odpowiednim stylu jazdy możesz zaplanować dłuższą przejażdżkę poza miasto. Coraz więcej stacji benzynowych oraz centrów handlowych wyposażonych jest w stacje do szybkiego ładowania. Zawsze zostaje też możliwość podładowania motocyklu przy użyciu standardowego gniazdka 230V, podczas gdy Ty udasz się na odpoczynek lub zwiedzanie. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy skuter miejski jest rozwiązaniem dla Ciebie, polecamy nasz artykuł o profesjach, dla których sprawdzi się elektryczny skuter.

Zostaje tylko siadać za kierownicą i ruszać w drogę, również poza miasto!