9 profesji, w których idealnie sprawdzi się elektryczny skuter

Aktualności

 

Skutery elektryczne zostały świetnie przyjęte na polskim rynku. Coraz więcej osób korzysta z nich w okresie wiosenno-letnim, zastępując nimi samochód, motocykl spalinowy, a nawet przesiadając się na nie z komunikacji publicznej. Powody? Przede wszystkim bardzo niskie koszty eksploatacji, ale też duża funkcjonalność w warunkach miejskich. Co ciekawe, elektryczny skuter staje się też znakiem rozpoznawczym przedstawicieli niektórych profesji. W naszym poradniku wymieniamy 9 popularnych zawodów, w których idealnie sprawdzają się właśnie pojazdy z napędem zeroemisyjnym.

Dostawca jedzenia

Dostawcy pizzy, posiłków pudełkowych czy innego rodzaju jedzenia są najbardziej naturalnymi adresatami pojazdów z napędem elektrycznym, a już zwłaszcza skuterów. Z ich perspektywy jest to idealne rozwiązanie, ponieważ poruszają się niemal wyłącznie w zatłoczonym mieście. Elektryczny skuter jest zwinny, ułatwia omijanie korków, a przy tym jego użytkowanie jest bardzo tanie, co pozwala zwiększyć zysk z każdej dostawy.

Listonosz/kurier 

Oczywiście nie mamy tutaj na myśli dostawców paczek i innych przesyłek gabarytowych, ale zwykłych listów. Listonosz czy kurier powinien poważnie rozważyć zainwestowanie w skuter elektryczny z uwagi nie tylko na bardzo niskie koszty, ale też oszczędność czasu. Przypomnijmy, że wszelkie pojazdy z napędem zeroemisyjnym mogą się w Polsce poruszać buspasami, co pozwala omijać korki. Nie bez znaczenia jest również rewelacyjna dynamika, dająca przewagę na światłach i podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej.

Pracownik biurowy

Dziś coraz mniej dziwi nas widok człowieka w garniturze i kasku poruszającego się na skuterze. Jest to bardzo dobra alternatywa dla samochodu, a już na pewno w zakorkowanym mieście. Pracownicy biurowi, którzy wykonują swoją pracę stacjonarnie i muszą się dostać z punktu A do punktu B w godzinach szczytu na pewno docenią komfort jazdy elektrykiem, podobnie jak niskie koszty stałe.

Urzędnik

To ciekawy przykład, ponieważ dla urzędników szczególnie istotną korzyścią może być przywilej bezpłatnego parkowania w strefie. W praktycznie każdym polskim mieście za parkowanie w centrum należy wnosić wysokie opłaty, które nie dotyczą właśnie pojazdów elektrycznych. Dodajmy do tego oszczędność czasu na omijaniu korków, a zyskamy obraz wręcz idealnego środka transportu dla urzędnika.

Pracownik sklepu z ekologiczną żywnością

W tym przypadku chodzi nie tylko o walory czysto użytkowe, ale także wizerunkowe. Skoro ekologiczna żywność, to i ekologiczny środek transportu, prawda? W ten sposób można podbudować markę sklepu i zdobyć jeszcze większe zaufanie kupujących, dla których względy środowiskowe są ważnym kryterium wyboru sprzedawcy.

Pracownik firmy energetycznej

Wymieniamy tę profesję dlatego, że zdarza się, iż pracownicy firm energetycznych mają spore zniżki na zakup prądu, a w zakładzie pracy wręcz mogą korzystać z darmowej energii, co oczywiście mocno uzasadnia przesiadkę na skuter elektryczny. W dodatku w wielu zakładach energetycznych funkcjonują już punkty ładowania, z których mogą korzystać pracownicy.

Złota rączka

Osoby oferujące drobne naprawy w domach klientów zwykle nie zabierają ze sobą wielkiego sprzętu, ale korzystają z podstawowych narzędzi mieszczących się w torbie czy w plecaku. Częste dojazdy do zleceń, na krótkich dystansach, nawet kilkanaście razy w ciągu dnia, to idealne warunki dla skutera elektrycznego – taniego w eksploatacji, zwinnego oraz, co równie istotne, bezawaryjnego.

Strażnik miejski

To propozycja nie tyle dla samych strażników, co dla samorządów, które powołały u siebie taką służbę. Skutery elektryczne byłyby bardzo ciekawym elementem wyposażenia strażników – znacznie tańszym i mniej kłopotliwym w eksploatacji niż samochody, umożliwiającym szybsze podjęcie interwencji, a przede wszystkim wpisującym się w politykę klimatyczną ukierunkowaną na walkę ze smogiem.

Pracownik parku miejskiego/narodowego, rezerwatu

Praca blisko przyrody wcale nie musi oznaczać konieczności poruszania się pieszo czy rowerem. Dużym ułatwieniem dla np. strażników, pracowników gospodarczych czy przewodników byłyby właśnie skutery elektryczne, która poza tym, że są zeroemisyjne, to jeszcze nie generują żadnego hałasu i można nimi swobodnie wjeżdżać do lasu, parku czy w inne obszary zielone.

Jeśli jesteś przedstawicielem którejś z tych profesji, to wiesz już, że skuter elektryczny może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Koniecznie więc sprawdź aktualne promocje na modele skuterów Super Soco!