Motocykle elektryczne – w jakie akcesoria warto zainwestować?

Aktualności

Jeśli uwielbiasz jazdę skuterem elektrycznym lub przymierzasz się do zakupu swojego pierwszego modelu, z pewnością powinieneś zainwestować również w akcesoria dodatkowe. Dzięki nim nie tylko zwiększysz komfort jazdy, lecz także jej bezpieczeństwo. Sprawdź, na jakie dodatki możesz się zdecydować.

Elektryczny motocykl – bezpieczna jazda ponad wszystko

Tak samo jak w przypadku motocykli czy skuterów spalinowych, kiedy wsiadasz na miejski skuter elektryczny, powinieneś założyć kask. To podstawowe i obowiązkowe akcesorium, o którym nigdy nie wolno zapominać. Kask zapewnia zaawansowaną ochronę przed urazami czaszki, mózgu, aparatu mowy, oczu, słuchu itd. Stanowi także zabezpieczenie przed opadami atmosferycznymi, wiatrem czy owadami. Wybierając to akcesorium, można zdecydować się jeden z poniżej opisanych modeli.

 • Kask otwarty – najpopularniejszy model, który świetnie sprawdza się latem. Cechuje się niewielką wagą. Pozbawiony jest części osłaniającej szczękę oraz wizjera. Nadaje się do jazdy miejskiej, nie ogranicza słuchu, zapewniając bezpieczeństwo w zakorkowanych centrach miast. Wymaga jednak dokupienia gogli lub zakładania okularów.
 • Kask integralny – zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa. To całkowicie zabudowany model, który chroni przed warunkami atmosferycznymi, głośnymi dźwiękami, a do tego ogranicza nadmierne parowanie wizjera. Opcja ta jest idealna w dłuższe trasy, choć świetnie sprawdzi się również w mieście.
 • Kask szczękowy – to model łączący cechy powyższych dwóch kasków. Charakteryzuje się szczękami, które mocuje się na specjalnych zawiasach. Dzięki temu kask można łatwo dopasować do swoich preferencji. Ruchome szczęki ułatwiają zakładanie i zdejmowanie kasku, co ceni wielu posiadaczy skuterów.

W co wyposażyć elektryczny skuter?

Kask to nie jedyne akcesorium, w które warto zainwestować, jeśli chodzi o bezpieczną jazdę na skuterze elektrycznym. Jeżeli zależy Ci na ochronie dłoni, zarówno latem, jak i zimą, powinieneś kupić rękawiczki. Zabezpieczają one przed zimnem, lecz nie tylko. Przydają się podczas upadków oraz w dłuższej trasie, kiedy długotrwałe trzymanie manetek daje się we znaki.

Wspomniane akcesoria gwarantują ochronę prowadzącego przed wieloma czynnikami. W co jednak można wyposażyć sam motocykl elektryczny? Aby podnieść funkcjonalność tych pojazdów, w Super Soco przygotowaliśmy szeroki wybór dodatków, które podzieliliśmy ze względu na zastosowanie do poszczególnych modeli.

Skuter miejski – przydatne akcesoria

Jeśli nie masz możliwości trzymania skutera w garażu lub zadaszonym budynku, powinieneś rozważyć zakup pokrowca. Taka ochrona skutecznie zabezpiecza pojazd przed opadami atmosferycznymi, które powodują korozję metalowych elementów. Dzięki pokrowcowi uchronisz również plastikowe części przed promieniowaniem słonecznym i zabrudzeniami.

Zarówno w mieście, jak i dłuższych trasach przydatnym akcesorium jest kufer. Zwykle motocykle elektryczne wyposażone są w schowki, jednak pakowny kufer znacznie zwiększy przestrzeń bagażową. Możesz w niej przewozić codzienne zakupy lub bagaże podczas wyprawy na weekendowy wypad. W Super Soco oferujemy również funkcjonalne dodatki takie jak:

 • dodatkowe podnóżki,
 • owiewki,
 • stelaże pod kufer,
 • uchwyty na ręce,
 • wideorejestratory,
 • gumy poszerzające pod nogi,
 • osłony reflektora,
 • okrycie szyb,
 • siedziska,
 • dodatkowe błotniki,
 • kable.

Skutery elektryczne – cena akcesoriów nie musi być wygórowana

Jeśli chcesz wyposażyć skuter elektryczny w przydatne akcesoria, nie musisz przepłacać. W Super Soco proponujemy atrakcyjne ceny, często możesz trafić również na promocje. Zwiększ bezpieczeństwo jazdy na skuterze, kupując akcesoria takie jak kask czy rękawiczki. Kupiłeś swój pierwszy motocykl elektryczny? Zadbaj o jego funkcjonalność, aby jazda w mieście i na dłuższych odcinkach była komfortowa. Sprawdź zakładkę „Akcesoria” i wybierz najlepsze rozwiązania dla swojego modelu.