Jeździsz mało? Miejski skuter może z powodzeniem zastąpić Ci samochód

Aktualności

Przesiadka na miejski skuter elektryczny: oszczędność i komfort w miejskiej dżungli

Na pewno masz świadomość tego, że posiadanie samochodu powoli staje się luksusem. Bardzo wysokie ceny paliw, usług serwisowych i części (np. opon) robią swoje, przez co utrzymanie auta zaczyna stanowić coraz większą pozycję w domowym budżecie. Nic dziwnego, że rozglądasz się za alternatywą. Jeśli jeździsz stosunkowo mało i głównie w mieście, to koniecznie rozważ przesiadkę na miejski skuter z napędem elektrycznym. Sprawdź, jakie wynikną z tego korzyści.

Zwinny i komfortowy pojazd do miasta

Skutery elektryczne to doskonała propozycja dla osób, które w ciągu dnia wielokrotnie pokonują krótkie, maksymalnie kilkukilometrowe dystanse. Taka eksploatacja bardzo szkodzi napędowi spalinowemu, a elektryczny jest na nią niewrażliwy. Skuter świetnie sprawdzi się na dojazdy do pracy, wypady na szybkie zakupy czy spotkania służbowe i towarzyskie.

Jeśli dziś w taki sposób użytkujesz samochód z silnikiem spalinowym, to musisz sobie zdawać sprawę z bardzo prawdopodobnych konsekwencji. To nie tylko wyższe zużycie paliwa, ale również zwiększone ryzyko awarii silnika czy kluczowych podzespołów (np. turbosprężarki) – nierozgrzany olej nie zapewnia optymalnego smarowania.

Jest to dobry argument przemawiający za tym, aby przesiąść się na skuter – najlepiej właśnie elektryczny, który może być eksploatowany na bardzo krótkich dystansach bez żadnej szkody dla jednostki i pozostałych elementów napędu.

Skuter elektryczny czy spalinowy? Porównanie obu typów jednośladów znajdziesz w osobnym artykule na naszym blogu.

Elektryczny skuter – gwarantowane niskie koszty eksploatacji

Dla wielu osób koronnym argumentem przemawiającym za zakupem pojazdu z napędem elektrycznym są właśnie niskie, wręcz symboliczne koszty eksploatacji. Pozytywną zmianę w portfelu odczujesz natychmiast po zamianie auta spalinowego na jeden ze skuterów z oferty SUPER SOCO.

Przy okazji sprawdź dostępne modele i poznaj ceny skuterów elektrycznych.

Nawet pomimo drożejącej energii elektrycznej, jazda „elektrykiem” pozostaje najtańszym sposobem na przemieszczanie się po mieście (oczywiście poza rowerem). Różnica w porównaniu z samochodem czy skuterem spalinowym w ciągu ostatnich miesięcy jeszcze się powiększyła, co jest wynikiem gwałtownego wzrostu cen paliw.

Nie zapomnijmy również o tym, że przesiadka z samochodu na skuter elektryczny gwarantuje olbrzymie oszczędności na serwisie czy zakupie części i elementów eksploatacyjnych. Pojazdy zeroemisyjne nie wymagają np. okresowej wymiany oleju. Można je również parkować za darmo w strefie, co jest ważnym atutem z punktu widzenia osób pracujących w centrum.

Skuter miejski z powodzeniem sprawdzi się w eksploatacji całorocznej

Jeśli potrzebujesz środka transportu tylko do miasta, to skuter z napędem elektrycznym jak najbardziej może być Twoim podstawowym wyborem przez cały rok. Nie chodzi tylko o to, że mamy coraz słabsze zimy, ale również o możliwość szybkiego dotarcia np. do pracy z ominięciem korków – z pewnością nie zdążysz zmarznąć podczas krótkiej przejażdżki.

Miejski skuter – wygodniejszy niż autobus czy tramwaj

Wiemy, że wiele osób, które zdecydowało się na zakup elektrycznego skutera z oferty SUPER SOCO, traktuje swój pojazd jako alternatywę dla komunikacji miejskiej. I jest to bardzo dobra motywacja do zakupu „elektryka”.

Nie każdy ma pod nosem przystanek autobusowy czy tramwajowy, nie wspominając już o metrze. W dodatku samorządy masowo tną siatkę połączeń, przez co coraz trudniej jest dotrzeć do miejsca docelowego bez męczących przesiadek.

Swoistym paradoksem jest również fakt, że choć jakość komunikacji miejskiej systematycznie spada, to ceny przejazdów są coraz wyższe. Już dziś bilet okresowy na wszystkie linie w średniej wielkości mieście może być znacznie droższy niż miesięczny koszt eksploatacji skutera elektrycznego. Tym samym zakup „elektryka” można i należy traktować w kategorii inwestycji.

Nadal masz wątpliwości, czy skuter lub motocykl elektryczny jest najlepszym środkiem transportu do miasta? W takim razie poświęć 3 minuty na lekturę innego artykułu na naszym blogu, w którym dzielimy się aż pięcioma argumentami przemawiającymi za przesiadką na elektryczny jednoślad.