Dlaczego motocykl elektryczny jest NAJLEPSZYM środkiem transportu do miasta? 5 argumentów

Aktualności

Statystycznie 6 na 10 Polaków codziennie dojeżdża do pracy własnym samochodem, pokonując przy tym nie więcej niż 20 kilometrów w obie strony. Niby nic szczególnego, ale perspektywa zmienia się w momencie, gdy uwzględnimy korki i wysokie ceny paliw. Podróż z domu do pracy i z powrotem pochłania lwią część budżetu, a do tego kosztuje nas mnóstwo czasu. Dlatego coraz więcej osób szuka alternatywy dla tradycyjnych czterech kółek. Nasza propozycja? Motocykl elektryczny. Zebraliśmy 5 argumentów, które przekonają Cię, że to najlepszy środek transportu do miasta.

Bardzo niskie koszty eksploatacji

Zakładając, że miesięcznie pokonujesz samochodem 800 kilometrów, a średnie spalanie w mieście wynosi 8 litrów na setkę, to średniorocznie wydajesz na paliwo nawet 4000 złotych (uwzględniając cenę 5,20 zł za litr)! Czy motocykl elektryczny pozwoli Ci zmniejszyć te wydatki? Zdecydowanie tak.

Przejechanie 100 kilometrów elektrycznym jednośladem kosztuje – w zależności od mocy silnika, cen energii oraz taryfy i źródła prądu – od 2 do 5 złotych. Nawet uwzględniając wyższy koszt zakupu energii daje nam to roczną oszczędność na poziomie ponad 3000 złotych. Zakup motocykla elektrycznego, na przykład bardzo popularnego modelu Super Soco TS, zwróci się więc w ciągu około 3 lat.

Idealny, by omijać korki

Jak głosi popularna maksyma – pieniądze to nie wszystko. W codziennych dojazdach do pracy i do domu liczy się też wysoki komfort. I pod tym względem znów zdecydowanie wygrywa motocykl elektryczny. Dlaczego? Ponieważ dzięki niemu możesz oszczędzić mnóstwo czasu, który teraz tracisz stojąc w korkach (statystyczny polski kierowca spędza w nich ponad 400 godzin rocznie!).

Oczywiście kierowca motocykla elektrycznego musi się stosować do przepisów ruchu drogowego i nie może np. skracać sobie drogi chodnikami czy przejeżdżać na czerwonym świetle. Mając jednak do dyspozycji tak zwinny i kompaktowy jednoślad zyskujesz dodatkowe opcje w zakresie m.in. wyboru trasy przejazdu czy przedostania się na czoło kolejki do świateł.

Brak problemów z parkowaniem

To ogromna zaleta jazdy motocyklem elektrycznym. Taki środek transportu jest wręcz wymarzonym rozwiązaniem dla osób, które mogą zaparkować jednoślad pod firmą czy w firmowym garażu, a następnie uzupełnić poziom baterii „darmowym” prądem – za zgodą przełożonego.

Motocykl elektryczny jest na tyle kompaktowy, że bez problemu zawsze znajdziesz jakieś bezpieczne miejsce, w którym można go zaparkować. Teraz pomyśl, ile czasu i nerwów tracisz codziennie na szukanie miejsc parkingowych w centrum? Pamiętasz ostatnią próbę wyjechania z zatłoczonego parkingu pod centrum handlowym? A co z tymi wiecznymi obcierkami i innymi szkodami parkingowymi, których w lawinowym tempie przybywa na karoserii Twojego samochodu?

Wszystkich tych problemów można łatwo uniknąć stawiając na motocykl elektryczny, który w zatłoczonym mieście czuje się jak ryba w wodzie.

Motocykl elektryczny jest eco-friendly

To także ważny argument przemawiający za tym, aby przesiąść się na maszynę napędzaną jednostką elektryczną. Trend tzw. elektromobilności jest już na tyle rozpędzony, że w perspektywie kilkunastu lat pewnie masowo przesiądziemy się do pojazdów bezemisyjnych. Dlaczego jednak masz z tym zwlekać?

Motocykl elektryczny nie emituje żadnych spalin, jest niemal bezgłośny, a przez to przyjazny środowisku naturalnemu. Zwłaszcza, gdy masz możliwość ładowania baterii energią z odnawialnych źródeł, na przykład instalacji fotowoltaicznej. Ziemia lubi to!

Duży zasięg

Wiele osób z góry zakłada, że motocykl elektryczny nie może być alternatywą dla samochodu z napędem spalinowym lub hybrydowym właśnie ze względu na zasięg i konieczność codziennego ładowania akumulatora. Aby rozprawić się z tym mitem po prostu odeślemy Cię do specyfikacji motocykli Super Soco.

Przykładowo: nasz bestsellerowy model TC oferuje maksymalny zasięg do 80 lub do 160 kilometrów (w wariancie z dwoma akumulatorami), w zależności od wybranego trybu i stylu jazdy. Jeśli więc masz do pracy np. 10 kilometrów, to jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, że będziesz musiał ładować baterię w swoim motocyklu elektrycznym zaledwie 1 raz w tygodniu.

Jeśli więc przemieszczasz się głównie po mieście lub codziennie dojeżdżasz do pracy z sąsiedniej miejscowości, a do tego cenisz sobie efektowny design oraz ponadprzeciętne osiągi, to motocykl elektryczny będzie dla Ciebie zdecydowanie najkorzystniejszym wyborem. Sprawdź cennik modeli Super Soco, w tym najpopularniejszego modelu na polskim rynku – TC Max.