Skuter elektryczny, czyli optymalny wybór na trudne czasy

Aktualności

Wszyscy czujemy na plecach oddech nadciągającego kryzysu. Mamy wysoką inflację i spowolnienie gospodarcze, dlatego rozsądnie jest właśnie teraz inwestować w rozwiązania, które przyniosą realną ulgę budżetowi domowemu. Świetnym przykładem będzie tutaj skuter elektryczny, gwarantujący bardzo niskie koszty utrzymania – i to nie tylko w porównaniu z samochodem czy skuterem/motocyklem spalinowym.

Ile dziś wydajesz na paliwo?

Wielu właścicieli samochodów woli się nad tym nie zastanawiać, tymczasem koszty paliwa stanowią bardzo istotną pozycję w domowym budżecie. Szczególnie po gwałtownych podwyżkach na stacjach zaczęliśmy ograniczać wyjazdy, częściej korzystamy z komunikacji zbiorowej, a przede wszystkim szukamy ekonomicznej alternatywy dla samochodu. I tutaj pojawia się temat elektrycznego skutera.

Możesz spokojnie przyjąć, że koszty eksploatacji jednośladu z napędem elektrycznym będą minimum o połowę niższe w porównaniu z pojazdem spalinowym – i to pomimo wzrostu cen energii elektrycznej. Ładowanie akumulatora nadal jest znacznie tańsze niż tankowanie i nic nie wskazuje na to, aby w przewidywalnej przyszłości ta sytuacja miała się zmienić.

Wspomnijmy również o znacznie niższych kosztach serwisowania skutera elektrycznego. Mamy tutaj do czynienia z relatywnie prostą konstrukcją, która nie wymaga wymiany oleju czy różnych elementów ruchowych silnika. Właśnie dlatego skuter elektryczny jest super wyborem na trudne czasy, zwłaszcza z punktu widzenia osób przezornych i chcących rozsądnie gospodarować swoimi pieniędzmi w warunkach wysokiej inflacji.

Alternatywa dla komunikacji miejskiej

Inflacyjna rzeczywistość teoretycznie powinna spowodować masowy wzrost zainteresowania przejazdami komunikacją zbiorową. Nic z tego. Samorządy również borykają się z rosnącymi kosztami, dlatego gremialnie podnoszą ceny biletów.

W efekcie już dziś miesięczny koszt eksploatacji skutera elektrycznego może być niższy, niż zakup biletu okresowego na wszystkie linie! Warto to policzyć we własnym zakresie i przekonać się, że przesiadka na skuter miejski to znakomity sposób na oszczędności.

Skuter elektryczny wpisuje się w „rytm miasta”

Pojazdy elektryczne, w tym skutery, zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w środowisku miejskim – również dzięki przywilejom, z jakich mogą korzystać ich użytkownicy (np. darmowe parkowanie w strefie, coraz lepsza dostępność szybkich ładowarek).

Przede wszystkim skuter elektryczny zapewnia sporą wygodę podczas codziennej eksploatacji w mieście. Umożliwia łatwe ominięcie korków, jest super cichy, co przekłada się na większy komfort jazdy i brak bólu głowy po dotarciu np. do pracy. Jest również lekki, dlatego można bez problemu wprowadzić go np. na teren firmy pracodawcy i bezpiecznie zaparkować.

Znakomity wybór do miasta i nie tylko

Różne badania potwierdzają, że większość właścicieli samochodów ogranicza się do typowo miejskiej eksploatacji auta. Na przykład dane zebrane przez Santander Bank Polska wskazują, że ponad 70% polskich kierowców pokonuje rocznie dystans nieprzekraczający 20 tys. kilometrów.

O czym to świadczy? O tym, że w wielu domach posiadanie dwóch czy nawet jednego samochodu mija się z celem i generuje zupełnie niepotrzebne i niewspółmierne do realnych potrzeb koszty. Osoby, które mieszkają w mieście, codziennie tracą mnóstwo czasu w korkach, dojeżdżają do pracy kilka kilometrów w jedną stronę, a większe zakupy spożywcze robią raz w tygodniu, mogą się spokojnie przesiąść na skuter elektryczny i nie narzekać na spadek komfortu – wprost przeciwnie.

Co więcej, skuter miejski – wbrew temu określeniu – wcale nie jest propozycją tylko do miasta. Przekonujemy o tym w osobnym artykule na naszym blogu, do którego lektury gorąco zachęcamy.

Masz jeszcze jeden dobry powód, aby właśnie teraz zainwestować w ekonomiczny środek transportu od SUPER SOCO. Oferowane przez nas motocykle i skutery elektryczne są dostępne w świetnej promocji, z rabatem w wysokości aż 1000 zł. Już teraz sprawdź ceny skuterów elektrycznych.