Pomysł na biznes – wypożyczalnia skuterów elektrycznych

Aktualności

Skutery elektryczne to ekologiczna i oszczędna alternatywa dla pojazdów spalinowych. Po skutery napędzane zieloną energią sięga coraz większa liczba osób indywidualnych i przedsiębiorstw. Doskonale sprawdzają się również jako środki transportu dla dostawców czy kurierów. Dlaczego więc nie wykorzystać popularności oraz potencjału motocykli elektrycznych i nie przekuć ich w lukratywny biznes?

Elektryczny motocykl jako pomysł na biznes

Motocykle elektryczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród użytkowników indywidualnych oraz jako narzędzie pracy wielu przedsiębiorstw. Firmowy skuter elektryczny to dobra inwestycja, o czym przekonało się już mnóstwo przedsiębiorców. Pojazdy napędzane energią elektryczną mogą stać się również źródłem niemałego zarobku. Wystarczy, że zdecydujesz się na otwarcie wypożyczalni.

Miejski skuter elektryczny – gdzie wypożyczalnia może stać się dochodowym biznesem?

W większych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Poznań, możemy od kilku lat korzystać z opcji wypożyczania skuterów, rowerów i hulajnóg elektrycznych na minuty. To bardzo popularny sposób przemieszczania się na dłuższych czy krótszych odcinkach. Wystarczy zainstalować aplikację mobilną, znaleźć wolny pojazd i wyruszyć na przejażdżkę.

O ile w dużych aglomeracjach z łatwością można znaleźć skuter miejski na minuty, o tyle w mniejszych miejscowościach już nie. To właśnie w regionach atrakcyjnych turystycznie wypożyczalnie motocyklów elektrycznych mogą cieszyć się naprawdę sporym zainteresowaniem. W gorącym okresie wakacyjnym masa turystów szuka sposobu na szybsze przemieszczanie się pomiędzy atrakcyjnymi lokalizacjami. Wypożyczony motocykl elektryczny mógłby okazać się dla nich bardzo interesującą propozycją, z której chętnie by skorzystali.

Dlaczego elektryczny skuter jest świetnym środkiem transportu w miejscach atrakcyjnych turystycznie?

Wypożyczalnia skuterów elektrycznych w turystycznych lokalizacjach może być dobrą opcją nie tylko ze względu na możliwość sporego zarobku. Za wyborem takiego stylu przemieszczania się przemawia wiele argumentów.

1. Omijanie korków, zwiedzanie większej liczby atrakcji

Po pierwsze, w każdym regionie turystycznym w wakacje obserwuje się ogromne natężenie ruchu. Ulice zatłoczone przez samochody nie zachęcają do zwiedzania i dalekosiężnych wycieczek. Sposobem na to mogą być skutery elektryczne. W ofercie Super Soco znaleźć można modele, których zasięg wynosi nawet 160 km – to bardzo duży dystans. Dzięki motocyklom elektrycznym ominiesz korki, a także dostaniesz się w o wiele więcej miejsc, do których przeprawa autem nie byłaby możliwa.

2. Zeroemisyjność przyjazna dla środowiska naturalnego

Skutery elektryczne są niemal zeroemisyjne. Dzięki temu poruszając się nimi, nie szkodzimy środowisku naturalnemu. To szczególnie ważne nie tylko w miastach, które mają problem z nadmiernym smogiem, lecz także przy zielonych terenach. Za pomocą motocykla elektrycznego można zostać odpowiedzialnym turystą, któremu los planety nie jest obojętny. W końcu nie po to uciekamy w Bieszczady, by zatruwać je spalinami. Skutery elektryczne to gwarancja czystego i świeżego powietrza, a także bezgłośna jazda, która nie ingeruje w spokojne życie zwierząt mieszkających w lasach czy łąkach.

Skuter elektryczny a cena założenia wypożyczalni

Wypożyczalnia skuterów elektrycznych w miejscach atrakcyjnych turystycznie to świetny pomysł. Pojazdy te są ekologiczne, wygodne, a także ekonomiczne. Ta ostatnia kwestia w szczególności ucieszy osoby, które zdecydują się na założenie takiego biznesu. Eksploatacja skuterów nie jest droga. Istnieje także możliwość wybudowania własnej stacji ładowania, która będzie zamieniać energię słoneczną na elektryczną. Wówczas będziemy mogli liczyć na jeszcze niższe koszty prowadzenia firmy.

Jeśli chodzi o sfinansowanie zakupu skuterów elektrycznych, możesz skorzystać z atrakcyjnych ofert i promocji dostępnych w naszym sklepie – Super Soco. Istnieje także opcja dofinansowania w ramach programu „Mój elektryk”. Informacje na temat dopłat znajdziesz na stronach rządowych lub w zakładce „Mój Elektryk” na naszej stronie. Możesz także zapoznać się z naszym artykułem: Ruszyły dopłaty do pojazdów elektrycznych! Do Super Soco nawet 30%!