Wybieramy dobry miejski skuter. Na co warto zwrócić uwagę?

Aktualności

Miejski skuter to super alternatywa nie tylko dla samochodu czy motocykla, ale także roweru. Gwarantuje dużo szybsze dotarcie do pracy, uniknięcie korków, a przy tym pozwoli zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy – na przykład laptop. Co prawda w naszym kraju skutery nie są jeszcze tak powszechne, jak chociażby we Włoszech czy w Azji, ale stanowią coraz częstszy widok na ulicach. Sam zdecydowałeś się już na zakup takiego pojazdu, ale nie wiesz, jaki miejski skuter wybrać? Sprawdź i wykorzystaj nasze wskazówki.

Niskie koszty utrzymania

Skuter miejski kupuje się z dwóch powodów:

  1. Aby zaoszczędzisz czas, który teraz jest tracony na stanie w korkach czy korzystanie z komunikacji zbiorowej.
  2. Aby zaoszczędzić pieniądze na paliwie.

W oba te oczekiwania idealnie wpisują się skutery elektryczne, na które – pisząc kolokwialnie – jest obecnie prawdziwy boom. E-skutery są znakomitym wyborem do miasta, ponieważ z jednej strony charakteryzują się dynamiką i „sprytem”, a z drugiej zapewniają bardzo niskie koszty eksploatacji.

Czy wiesz, że…

Pokonanie 100 kilometrów skuterem elektrycznym Super Soco kosztuje tylko 2 złote lub mniej, jeśli masz dostęp do taniej energii (np. ze źródeł odnawialnych)? To wynik nieosiągalny dla pojazdów spalinowych.

Zwróć również uwagę na to, że miejski skuter elektryczny jest bardzo tani w serwisowaniu. Odpada Ci konieczność wymiany oleju czy ruchomych elementów eksploatacyjnych. Jedyne, o co musisz dbać na co dzień, to regularne uzupełnianie poziomu baterii.

Miejski skuter elektryczny? Tylko z dużym zasięgiem

Jeśli zdecydowałeś się na zakup skutera elektrycznego, to kluczowym kryterium wyboru powinien być właśnie deklarowany przez producenta i potwierdzony testami zasięg. W końcu nikomu nie uśmiecha się nerwowo spoglądać na wskaźniki i zastanawiać, czy aby na pewno dojedziemy na miejsce.

Królem zasięgu jest nasza nowość na 2021 rok, czyli skuter elektryczny CPX City Power. W wariancie z dwiema bateriami, przy średniej prędkości 45 km/h i wadze kierowcy 90 kilogramów skuter ten może pokonać nawet 140 kilometrów na jednym ładowaniu. W warunkach miejskich pozwala to zapomnieć o konieczności uzupełniania energii w baterii nawet na 5 dni (przy założeniu przebiegu około 25 kilometrów dziennie).

Ergonomia

Skuter miejski powinien być oszczędny, dynamiczny, ale przede wszystkim wygodny w prowadzeniu. Z tym niestety różnie bywa, a coś o tym wiedzą zwłaszcza wyżsi kierowcy, którym zwykle trudno jest przyjąć komfortową pozycję do jazdy. W Super Soco rozwiązaliśmy ten problem, na co najlepszym dowodem jest nasz bestsellerowy model CUX.

Za ergonomiczną pozycję za kierownicą odpowiada komfortowy punkt podparcia stóp oraz siedzisko umieszczone na takiej wysokości, aby nawet wysocy kierowcy mogli jechać w wyprostowanej pozycji i zachować pełną kontrolę nad torem jazdy.

Ergonomia to jednak nie tylko pozycja za kierownicą, ale także szereg rozwiązań wspierających kierowcę i ułatwiających mu wykonywanie poszczególnych manewrów. W skuterach elektrycznych Super Soco znajdziesz takie funkcje, jak cyfrowy przełącznik, inteligentny wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości VA, wielofunkcyjny schowek pod siedzeniem oraz tylny bagażnik ze stali węglowej (w modelu CPX), przycisk cofania i wiele innych.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Jazda skuterem po mieście wymaga ciągłego skupienia, jednak obecnie kierowcy mogą też liczyć na wsparcie producentów, którzy stosują zaawansowane technologie poprawiające poziom bezpieczeństwa. W skuterze Super Soco CUX znajdziesz m.in. ramę wykonaną ze stali węglowej (bardziej wytrzymała i lżejsza), a cała konstrukcja przeszła ponad 500 000 testów wibracyjnych – to gwarantuje świetną trwałość.

Do Twojej dyspozycji są również przednie i tylne hamulce tarczowe oraz elektroniczny system EBS, który przyspiesza reakcję układu hamulcowego i tym samym wyraźnie skraca drogę hamowania. Z kolei w modelu CPX zastosowaliśmy połączony układ hamowania CBS z przednią tarczą o średnicy 240 mm oraz tylną o średnicy 180 mm. Możesz więc czuć się bezpiecznie niezależnie od natężenia ruchu i sytuacji na drodze.

Miejski skuter, który spełnia wymienione warunki, będzie świetnym kompanem w codziennych dojazdach do pracy czy na uczelnię. Szybko przekonasz się, że nie potrzebujesz nic innego, aby komfortowo i niskim kosztem dotrzeć na miejsce. Już teraz sprawdź cennik skuterów i motocykli elektrycznych Super Soco.