Super Soco znów nr 1! PZPM podsumował 3 kwartał

Aktualności

Pandemia Covid-19 odcisnęła piętno na wielu rynkach całego świata. Spadki wpływów to już nie tylko prognozy, ale codzienność. Na szczęście branża  jednośladów w Polsce zdaje się przeczyć wszechobecnej recesji. Wg raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. W ostatnim miesiącu br. zarejestrowano 3 080 nowych jednośladów, czyli aż o 489 (+18,9% r/r) więcej niż przed rokiem. To dobry rezultat w trwającym sezonie i najwyższy wrześniowy wynik od czterech sezonów – od 2016 roku kiedy w analogicznym okresie przybyło 4,0 tys. szt. W br. wrzesień jest czwartym miesiącem z rzędu ze wzrostem.

Widoczne jest nadal odpracowywanie wcześniejszych głębokich spadków (-46,4% w marcu
i 57,5% w kwietniu) wywołanych przez COVID-19. Co przyczynia się do wydłużenia sezonu i utrzymania
stosunkowo wysokich rezultatów. Jednoślady zapewniają zdecydowanie większy dystans społeczny niż
komunikacja miejska czy podmiejska, pozwalają też zwłaszcza w okresie letnim, na poczucie swobody w
dostępie do natury. To może ogólnie przyczyniać się do podbudowania zainteresowania tymi pojazdami – komentuje PZPM

Na polskim rynku siłą pociągową sprzedaży są motocykle. We wrześniu br. po bardzo dobrych wynikach wewcześniejszych miesiącach kontynuowały wysoki dwucyfrowy wzrost 24,8% (+304 szt.). W urzędach zarejestrowano ich 1528 sztuk. To najwyższy rezultat września od 2016 roku, kiedy zarejestrowano 1643 sztuki.

Wobec powyższego tym bardziej miło nam informować, że po raz kolejny Super Soco jest najpopularniejszą marką motocykli elektrycznych w Polsce (dane CEPiK sty-wrz 2020).
Co więcej, liczba zarejestrowanych modeli do tej pory przebiła już wynik z ubiegłego roku, z pewnością więc szykuje się rekord!

Wraz z dealerami serdecznie dziękujemy za zaufanie i zapraszamy na jazdy testowe wszystkich naszych pojazdów!

Super Soco TC Max to miejski motocykl elektryczny, odpowiadający spalinowej klasie 125cc. Centralny, autorski silnik o szczytowej mocy 5000 W zapewnia nawet 180 N.m. momentu obrotowego, a wydajna bateria z podzespołami firmy ATL, produkującej baterie m. in. do Iphone’ów pozwala na przejechanie nawet 110 km na jednym ładowaniu. Te cechy w połączeniu z przemyślanym designem, a przede wszystkim z przyjemnością z jazdy sprawiły, że Super Soco po raz kolejny okazało się numerem 1 wśród motocykli elektrycznych.

Pełny raport Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego dostępny jest pod tym linkiem.