Skutery elektryczne na minuty? Sprawdź, dlaczego lepiej zainwestować we własny pojazd

Aktualności

W całej Polsce, głównie w dużych miastach, można już wypożyczać skutery elektryczne na minuty. Ta opcja cieszy się sporą popularnością, choć wciąż nie tak dużą, jak w przypadku e-hulajnóg. Może się więc wydawać, że jeśli masz łatwy dostęp do takiej usługi, to zakup własnego skutera elektrycznego trochę mija się z celem. Czy aby na pewno? W naszym artykule przekonujemy, że osoby, które planują regularnie poruszać się skuterem z napędem elektrycznym, powinny jednak zainwestować w swój pojazd. Jakie argumenty za tym przemawiają?

Koszty

Zacznijmy od tego, co pewnie najbardziej Cię interesuje, czyli ile kosztuje wynajem skutera elektrycznego na minuty. Posiłkujemy się tutaj cennikiem ze strony jednego z najpopularniejszych dostawców tej usługi w naszym kraju.

  • Opłata startowa – 2,50 zł
  • 1 minuta jazdy – 0,69 zł
  • 1 minuta postoju – 0,09 zł

I teraz. Zakładając, że masz do pokonania dystans 15 kilometrów w jedną stronę, to taka podróż będzie Cię kosztować – w zależności od natężenia ruchu, czyli czasu przejazdu – od 15 do 20 złotych + 2,50 zł opłaty początkowej. Łącznie będzie to od około 18 do 23 złotych, czyli od 36 do 46 złotych w obie strony. Sporo, prawda?

Jak wygląda to w przypadku własnego elektrycznego skutera? Wiele zależy od tego, czy kupujesz energię elektryczną i po jakiej stawce. Zakładając, że będziesz ładować baterię z domowego gniazdka w taryfie nocnej, to koszt przejechania 100 kilometrów nie przekroczy 2 złotych. Czyli: przejechanie 15 kilometrów do pracy własnym skuterem będzie Cię kosztować jakieś 30 groszy lub 60 groszy w obie strony. Różnica jest zatem kolosalna.

Ale przecież trzeba jeszcze kupić ten skuter…

Masz rację i jest to oczywiście argument przemawiający na korzyść usługi minutowej. Z drugiej jednak strony warto pamiętać o tym, że własny skuter elektryczny jest do stałej dyspozycji, a to motywuje do tego, by korzystać z niego znacznie częściej.

To trochę tak, jak w przypadku założenia instalacji gazowej do samochodu. Od razu chce się jeździć więcej i dalej, ponieważ nie trzeba się już aż tak mocno liczyć z kosztami. Jeśli kupisz elektryczny skuter, to jesteśmy przekonani, że będziesz z niego korzystać codziennie, przez większą część roku, nawet wtedy, gdy chcesz tylko pojechać do sklepu po bułki.

Im częściej będziesz korzystać ze skutera elektrycznego, tym szybciej zwróci się koszt jego zakupu. Z relacji osób, które zainwestowały w jeden z modeli Super Soco wynika, że skuter z napędem elektrycznym stał się dla nich podstawowym środkiem transportu – zastąpił samochód, rower, a nawet komunikację miejską.

Ile kosztuje skuter elektryczny?

Cena skutera elektrycznego zdecydowanie nie szokuje. Zajrzyj do cennika Super Soco i przekonaj się, że możesz sobie pozwolić na taką inwestycję. Nasz najpopularniejszy model, czyli CUX, kupisz teraz w bardzo atrakcyjnej cenie zaledwie 9999 zł. Jeśli natomiast chcesz od razu kupić skuter oferujący duży zasięg (nawet do 140 kilometrów) oraz dający sporo frajdy z jazdy, to zainteresuj się naszą nowością na 2021 rok, czyli modelem CPX dostępnym w wariancie z jedną lub dwiema bateriami.

Niezależność

Abstrahując od kosztów użytkowania, które jednoznacznie przemawiają na korzyść zakupu własnego elektrycznego skutera, nie możemy pominąć także innych uzasadniających to argumentów. Najważniejszym z nich jest właśnie niezależność. Taki skuter jest do Twojej wyłącznej dyspozycji. Korzystasz z niego wtedy, gdy masz taką potrzebę czy ochotę.

Nie musisz więc:

  • instalować żadnej aplikacji,
  • szukać najbliższego dostępnego skutera na minuty,
  • męczyć się z odblokowaniem skutera (nie zawsze wszystko działa),
  • zostawiać skutera w wyznaczonej strefie (jeśli o tym zapomnisz, to zostanie Ci naliczona dodatkowa opłata),
  • uważać, aby niczego nie uszkodzić i nie zgubić (wysokie kary).

Ponadto mając własny elektryczny skuter dokładnie wiesz, w jakim jest on stanie technicznym, a to przekłada się na Twoje bezpieczeństwo. Wsiadając na niego niczym nie ryzykujesz, co niestety nie jest takie pewne w przypadku skuterów elektrycznych na minuty.