Skuter elektryczny – dla kogo to będzie strzał w dziesiątkę?

Aktualności

Sprzedaż skuterów elektrycznych rośnie z roku na rok i można się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości prześcigną one swoje spalinowe odpowiedniki. Już dziś właściciele zeroemisyjnych jednośladów zgodnie przyznają, że była to jedna z najlepszych inwestycji w ich życiu. Jeśli sam nie masz jeszcze do końca przekonania, czy aby na pewno skuter elektryczny będzie dobrym wyborem także dla Ciebie, to przeczytaj nasz poradnik. Przedstawiamy w nim naturalnych użytkowników takich pojazdów.

Dla mających własną instalację fotowoltaiczną

Jeśli zainwestowałeś w domową „elektrownię słoneczną” i cieszysz się bardzo niskimi rachunkami za prąd, to być może pora zrobić kolejny krok w kierunku obniżenia kosztów życia? Skuter elektryczny (lub motocykl, jeśli wolisz coś szybszego) będzie dla Ciebie bardzo dobrą opcją. W praktyce jesteś w stanie podróżować nim całkowicie za darmo. Jak to policzyliśmy?

To proste. Skuter Super Soco CPX oferuje zasięg nawet do 140 kilometrów (wariant z dwiema bateriami). Jeśli codziennie dojeżdżasz do pracy 15 kilometrów w jedną stronę, łącznie 30 kilometrów każdego dnia, to jedno ładowanie powinno Ci wystarczyć na około 4 dni. Możesz więc łatwo zaplanować sobie porę ładowania z domowego gniazdka w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać produkcję energii i nie oddawać jej do sieci, z której przecież możesz odzyskać tylko 80 proc.

Skuter elektryczny pozwala więc zoptymalizować wykorzystanie domowej instalacji fotowoltaicznej, a przy tym może stać się całkowicie darmowym środkiem lokomocji. Jeśli dziś wydajesz na paliwo np. 400 złotych miesięcznie lub 200 złotych na bilety komunikacji publicznej, to policz sobie, ile zaoszczędzisz tylko w sezonie wiosenno-letnim.

Dla poruszających się głównie po mieście

Skuter elektryczny idealnie sprawdza się właśnie w warunkach miejskich, choć takim CPX-em bez problemu możesz się wybrać nawet w nieco dalszą trasę. Zostańmy jednak w mieście, które kojarzy się z jednym: z korkami. Tkwienie w nich w nagrzanej kabinie samochodu nie jest ani przyjemne, ani ekonomiczne (strata czasu i paliwa). Skuter miejski z napędem elektrycznym jest na tyle zwinny, że pozwoli Ci łatwo ominąć korki, przecisnąć się między stłoczonymi autami, a także zgodnie z prawem korzystać z buspasów.

Dla mieszkańców dużych aglomeracji

W tym przypadku chodzi nie tylko o wspomniane korki, ale też łatwy dostęp do punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Duże aglomeracje tworzą wymarzone warunki do codziennego korzystania ze skutera elektrycznego. Możesz go bez problemu zaparkować na ulicy, dojechać nim na spotkanie, a nawet zrobić niewielkie zakupy spożywcze. Taki skuter świetnie wpisuje się w dzisiejszy styl życia – szybki, aktywny i w duchu smart.

Skuter elektryczny to świetna opcja dla oszczędnych

Świadczą o tym fakty, a te są takie, że przejechanie 100 kilometrów skuterem elektrycznym kosztuje około 2 złotych – dla porównania skuterem spalinowym 15 złotych, a samochodem osobowym z oszczędnym silnikiem minimum 35 złotych.

Tutaj nie ma o czym dyskutować, ponieważ przewaga skutera elektrycznego jest miażdżąca. A nie zapominajmy, że mówimy o sytuacji, w której użytkownik musi kupować energię, czego da się uniknąć mając do dyspozycji własną instalację fotowoltaiczną czy też mogąc ładować baterie w miejscu pracy za przyzwoleniem przełożonego.

W tym kontekście zakup miejskiego skutera z napędem elektrycznym nie jest wcale spełnieniem zachcianki, ale mądrą inwestycją, która będzie na siebie zarabiać przez lata, gwarantując bieżące, niebagatelne oszczędności. Te pieniądze możesz później przeznaczyć na coś znacznie przyjemniejszego, niż zakup paliwa na stacji benzynowej.

Jeśli więc znajdujesz się w którejkolwiek z tych grup (a może w kilku z nich?), to zakup skutera elektrycznego będzie bardzo dobrą decyzją. Zastanawiasz się, ile kosztuje taki pojazd? Mniej, niż myślisz!

Skorzystaj z atrakcyjnej promocji Super Soco i wybierz najpopularniejszy skuter elektryczny z naszej oferty, czyli model CUX w cenie 9999 zł. Potrzebujesz czegoś z większym zasięgiem? Sprawdź nowość na 2021 rok – model CPX w wariancie z jedną lub dwiema bateriami.