Jakie uprawnienia, na jakie modele Super Soco?

Aktualności

Wymagane uprawnienia na modele motocykli i skuterów elektrycznych Super Soco – który model wymaga jakiego prawa jazdy?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zaczyna interesować się motocyklami i skuterami elektrycznymi, które są przyjazne dla środowiska i tańsze w eksploatacji niż tradycyjne pojazdy z silnikami spalinowymi. Jednak, aby jeździć na poszczególnych modelach Super Soco, należy posiadać odpowiednie uprawnienia.

Modele Super Soco TC-Max, TC Pro oraz CPx wymagają prawa jazdy kategorii B (powyżej trzech lat), lub kategorii A1. Są to modele z większymi silnikami i większą mocą, które wymagają odpowiednich umiejętności i doświadczenia. W Polscesce prawo jazdy kategorii A1 można uzyskać wieku 16 lat.

Modele Super Soco TC, TSx oraz CUx są mniejsze i mniej wymagające, dlatego wymagają prawa jazdy kategorii AM, czyli tzw. „prawo jazdy na motorower”. Są to modele idealne dla osób, które chcą poruszać się po mieście i nie potrzebują dużych prędkości i mocy. Modeli tych mogą także uzwać posiadacze prawa jazdy kategorii B. Kategoria AM w Polsce można uzyskać już od 14 roku życia.

Modele Super Soco TC Wanderer oraz TS Street Hunter występują w dwóch wersjach. Pierwsza wersja (odpowiednik 50cc) wymaga prawa jazdy kategorii AM, ich prędkość maksymalna jest ograniczona do 45km/h, czyli jak w przypadku modeli Super Soco TC, TSx oraz CUx są one klasyfikowane jako motorower. Druga wersja (odpowiednik 125cc) natomiast wymaga prawa jazdy kategorii B (powyżej trzech lat) lub kategorii A1, tak jak w przypadku modeli Super Soco TC-Max, TC Pro oraz CPx. Wersja ta rozwija większą prędkość maksymalną.

Warto pamiętać, że posiadanie odpowiednich uprawnień jest nie tylko kwestią prawa, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Jeśli chcemy cieszyć się jazdą na motocyklu lub skuterze elektrycznym, musimy mieć odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Dlatego przed zakupem pojazdu należy dokładnie sprawdzić wymagania uprawniające do jego prowadzenia i zadbać o odpowiednie szkolenia i kursy.