Elektryczny skuter – 5 sytuacji, kiedy warto go kupić

Aktualności

Sprzedaż elektrycznych skuterów z roku na rok bije kolejne rekordy. Można już śmiało napisać, że pokochaliśmy elektromobilność, póki co na poziomie jednośladów (są jednak wyraźnie tańsze w porównaniu z autami elektrycznymi). Nie jest to wcale wyłącznie efekt mody, ale w wielu przypadkach także chłodnej kalkulacji. Elektryczny skuter po prostu się opłaca i znakomicie sprawdza na co dzień. W naszym artykule przytaczamy 5 sytuacji, w których warto kupić taki pojazd.

Dojeżdżasz do pracy w centrum miasta

To idealne warunki do tego, aby zacząć codziennie korzystać z elektrycznego skutera. Dojazdy do pracy w ścisłym centrum samochodem są – pisząc eufemistycznie – mało komfortowe. Nie dość, że tracisz mnóstwo czasu w korkach, to jeszcze dzień w dzień uczestniczysz w ostrej walce o ostatnie wolne miejsca parkingowe. Nie wspominając już o tym, ile pieniędzy wydajesz na paliwo.

Czy wiesz, że…

Przeciętny kierowca w Warszawie w ciągu roku spędza w korkach aż ponad 400 godzin, czyli – uwaga – blisko 17 dni?

Na dojazdy do pracy w centrum zdecydowanie lepszym wyborem będzie więc elektryczny skuter. Nie dość, że podróżowanie nim jest nieporównanie tańsze, to jeszcze pozwala sprytnie ominąć korki, daje większe możliwości w zakresie wyboru trasy przejazdu, no i rozwiązuje problem braku miejsc parkingowych pod biurem.

Zajrzyj też do naszego artykułu, w którym wyjaśniamy, dlaczego idealnym środkiem lokomocji w mieście jest motocykl elektryczny.

Szukasz alternatywy dla komunikacji miejskiej

Nie oszukujmy się: komunikacja miejska nie jest przesadnie komfortowym rozwiązaniem. Z dobrodziejstwa metra cieszą się tylko mieszkańcy Warszawy (choć i tak ma ono mocno ograniczony zasięg), natomiast reszta Polski musi się zadowolić autobusami, tramwajami lub trolejbusami.

I choć władze miast mocno promują transport zbiorowy, to jednak nie wszystkim on pasuje, chociażby z powodu nieżyciowego rozkładu, konieczności wielokrotnego przesiadania się, tłoku czy wysokich cen biletów.

Jeśli więc szukasz alternatywy dla komunikacji miejskiej, to bezsprzecznie najlepszą opcją będzie waśnie elektryczny skuter. Nie dość, że pozwala o wiele szybciej dojechać na miejsce, to jeszcze daje mnóstwo swobody i jest znacznie tańszy w codziennej eksploatacji. No i przy tym rewelacyjnie się prezentuje – spójrz na model CPX od Super Soco.

Gdy rower nie sprawdza się na co dzień

Pewnie, że rower jest dobrym wyborem na dojazdy do pracy czy na uczelnię, ale jednak nie dla każdego. Wyobraźmy sobie pracownika dużej korporacji, który codziennie rano wsiada na rower w garniturze i musi pokonać 15 kilometrów w jedną stronę, nie mając możliwości wzięcia prysznica w pracy. To mało sympatyczna perspektywa.

Poza tym nie w każdym mieście jeżdżenie rowerem jest tak komfortowe, jak mogłoby się wydawać. Brak ścieżek, zatłoczone i dziurawe chodniki, kierowcy niezważający na jednoślady itd. Dlatego skuter elektryczny w warunkach miejskich sprawdza się o wiele lepiej – a już na pewno na dojazdy do pracy. Rower można sobie natomiast zostawić na weekendy i mieć przyjemność z jazdy, zamiast się niepotrzebnie stresować.

Chcesz mocno ograniczyć bieżące koszty

To naprawdę dobry powód, aby kupić elektryczny skuter. Co prawda na początek musisz ponieść niemały wydatek (sprawdź cennik skuterów i motocykli elektrycznych Super Soco), ale później już tylko oszczędzasz.

Koszt przejechania 100 kilometrów skuterem elektrycznym wynosi około 2 złote (a można go jeszcze obniżyć, o czym za chwilę), a to przepaść w porównaniu czy to ze skuterem spalinowym, samochodem, a nawet komunikacją publiczną. Zamiast więc wydawać nawet kilkaset złotych miesięcznie na zakup paliwa, zaczniesz oszczędzać te pieniądze na coś, o czym marzysz – np. wakacje w jakimś pięknym miejscu.

Masz dostęp do taniej lub darmowej energii elektrycznej

Osoby, które mogą korzystać ze źródeł bardzo taniego prądu nawet nie powinny się zastanawiać nad zakupem elektrycznego skutera – to się po prostu opłaca. Za takie źródła uznajemy:

  • domową instalację fotowoltaiczną (coraz częstszy widok na dachach w naszym kraju),
  • domowe/garażowe gniazdko, gdy korzystasz z systemu dwutaryfowego (w taryfie nocnej 1 kWh prądu jest tańsza nawet o połowę),
  • miejsce pracy – wielu pracodawców nie ma nic przeciwko, aby pracownicy ładowali swoje elektryczne skutery, motocykle czy hulajnogi (oczywiście trzeba o to zapytać).

Jeśli więc znajdujesz się w jednej z opisanych sytuacji, a tym bardziej w kilku z nich, to zakup elektrycznego skutera jest jak najbardziej uzasadniony i będzie świetną inwestycją na lata.