Cena skutera elektrycznego – czy stać Cię na taki komfort?

Aktualności

Wszelkiego rodzaju pojazdy elektryczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem w naszym kraju. Dotyczy to zarówno samochodów, jak i motocykli, skuterów, hulajnóg czy e-bike’ów. Masowa elektromobilność nie jest już odległą przyszłością, ale ten proces postępuje na naszych oczach. I bardzo dobrze, bo skorzystamy na tym zarówno my, jak i cała planeta. Wciąż jednak sporą przeszkodą na drodze do upowszechnienia pojazdów elektrycznych jest to, że kosztują one znacznie więcej niż ich spalinowe czy nożne odpowiedniki. Czy cena skutera elektrycznego rzeczywiście jest tak wysoka, jak można przeczytać w Internecie lub prasie motoryzacyjnej? Sprawdź to w naszym artykule.

Ile kosztuje skuter elektryczny?

Na początek dobra, a nawet bardzo dobra informacja. W Super Soco przygotowaliśmy świetną promocję na nasze bestsellerowe skutery elektryczne, dzięki czemu teraz kupisz wybrany model w jeszcze lepszej cenie.

Zacznijmy od modelu CUX, który przekonuje do siebie minimalistycznym designem z elementami stylu retro, bardzo wysoką jakością wykonania oraz sporym zasięgiem wynoszącym aż do 80 kilometrów. To idealny wybór do zatłoczonego miasta, na dojazdy do pracy czy na uczelnię. Zwłaszcza, że cena tego skutera elektrycznego właśnie spadła do zaledwie 9999 złotych brutto.

Warto wiedzieć

Skuter elektryczny CUX jest odpowiednikiem pojazdu spalinowego z silnikiem o pojemności 50cc.

Jeśli szukasz większego skutera, który rewelacyjnie sprawdzi się nawet w nieco dłuższej trasie (np. pozwoli komfortowo i szybko dojeżdżać do centrum miasta z okolicznych miejscowości), to koniecznie sprawdź model CPX od Super Soco. To odpowiednik pojazdu spalinowego z silnikiem o pojemności 125cc, dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: czarny, srebrnym i szarym.

Fantastyczny design, mocny silnik elektryczny i zasięg aż do 140 kilometrów (w wariancie z dwiema bateriami, średnia prędkość 45 km/h, waga kierowcy 75 kilogramów) oraz wysoki komfort jazdy – to największe atuty tego modelu.

Cena skutera elektrycznego CPX Super Soco wynosi 19 900 zł brutto z jedną baterią. Jeśli chcesz sobie zagwarantować maksymalny zasięg i rzadsze ładowanie, to postaw na wariant z dwiema fabrycznymi bateriami za 24 900 zł brutto.

Jak widzisz ceny skuterów elektrycznych nie są wcale aż tak wysokie, jak się powszechnie uważa. Zwróć uwagę, że podobne pieniądze trzeba zapłacić np. za e-bike, który jest przy tym o wiele mniej funkcjonalny i nie sprawdza się do codziennych kilkunastokilometrowych dojazdów do pracy (a już na pewno w ubraniu biurowym).

Rada

Wolisz coś szybszego? Przeczytaj o zaletach motocykli elektrycznych.

Dlaczego cena skutera elektrycznego jest wyższa niż spalinowego?

Nie da się ukryć, że istnieje spora różnica cenowa między skuterami elektrycznymi, a spalinowymi. Średnio wynosi ona od 30 do 50 proc. Nie jest to jednak wyłącznie kwestia efektu świeżości i mody na elektromobilność.

Wyższa cena skutera elektrycznego wynika z rodzaju zastosowanych w nim komponentów. Największy wpływ na to ma bateria, która stanowi serce całego układu – to w niej gromadzona jest energia wykorzystywana przez silnik elektryczny.

Cena w stosunku do korzyści

Biorąc pod uwagę zalety skutera elektrycznego jego cena nie powinna stanowić najważniejszego kryterium wyboru. Wciąż wiele osób rozważających zakup jednośladu do miasta z góry uznaje, że znacznie tańszy skuter spalinowy w zupełności im wystarczy i „nie ma sensu przepłacać”. To zbyt daleko idące uogólnienie.

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że skuter elektryczny jest inwestycją w przyszłość. Już dziś coraz więcej miast ogranicza możliwość wjazdu do centrum pojazdami spalinowymi, a w perspektywie kilku lat stanie się to normą. Dlatego elektromobilność powoli przestaje być opcją, a staje się koniecznością.

Wyższa cena zakupu skutera elektrycznego dość szybko zaczyna się zwracać, gdy uwzględnimy koszty bieżącej eksploatacji. 100 kilometrów za 2 złote? Takiego wyniku nie zagwarantuje żaden inny środek lokomocji (poza tymi napędzanymi siłą własnych mięśni). Rezygnując z np. jazdy samochodem po mieście i przesiadając się na skuter elektryczny można zaoszczędzić kilka tysięcy złotych rocznie na samym tylko paliwie. Nie wspominając już o korzyściach dla środowiska naturalnego.

Podsumowując: choć cena skutera elektrycznego nie jest bardzo niska, to jednocześnie jest w pełni uzasadniona użytą technologią, bezawaryjnością, bardzo niskimi kosztami eksploatacji oraz korzyściami wynikającymi z użytkowania e-skutera, o których przeczytasz w osobnym artykule.